seo uzmanı

Nasıl hasta olunmaz-3

1.yazı:http://tanitedavi.blogspot.com/2015/03/nasl-hasta-olunmaz-1.html
2.yazıhttp://tanitedavi.blogspot.com/2015/03/nasl-hasta-olunmaz-2.html
Nasıl hasta olunmaz? ya da hasta olmamak için ne yapabiliriz?Bu sorulara cevaplar bulmaya çalıştığımız yazı dizisinin ilk ikisine
yukarıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.Bu yazı da serinin 3. ve son yazısı olsun sonra konu değiştirelim.

1-)İlaç kullanırken dikkatli olun! 

Reçete edilen ilacın doğru kullanımı çok önemli.Ayrıca gereksiz ilaç kullanımından kaçının.Reçete edilen ilaç sizin derdinize deva olsa da,istenmeyen sonuçlara da sebep olabilir.(Bu her ilaç ve hastalık için geçerli değildir.)

2-)Sağlık taramasını ihmal etmeyin!

Adına check-up(çekap),sağlık taraması ne diyorsanız işte,ara sıra yaptırın.Bir çok hastalık,"erken tanı" sayesinde zamanında müdahale edilmekte ve önlenebilmektedir.

3-)Hastalık hastası olmayın!

Halk arasında derler hani "bunun bişeyi yok,hastalık hastası".Her ne kadar basit bir şey gibi görünsede,aslında çok önemlidir.Sizinde böyle bir şikayetiniz varsa uzman bir psikologa başvurun derim.

4-)Su tüketimi çok önemli!

Su hayattır.Vücudumuzun ihtiyaç duydugu kadar su tüketin.Su faydalıymış diyerek de damacana ile içmeyin,her şeyin bir ölçüsü vardır,unutmayın.

5-)Stres ile mücadeleyi öğrenin!

Stresin olmadığı bir hayat düşünülemez,yok da zaten.Öğrenmeniz gereken şey "Stres ile nasıl mücadele edebilirim?".Önceki yazılarımızdan birinde bahsetmiştim,site içi arama yaparak yazıya ulaşabilirsiniz.
Share on Google Plus

About istanbul

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder