seo uzmanı

Nasıl hasta olunmaz?-2

İlk yazımıza http://tanitedavi.blogspot.com/2015/03/nasl-hasta-olunmaz-1.html bu linkten ulaşabilirsiniz.Nasıl hasta olunmaz ya da hasta olmamak için neler yapabiliriz? Bu soruların cevabını yazı dizisi şeklinde paylaşmaya devam edelim.

1-)Aşı olmak.

En basit tanımı ile aşı,hafifletilmiş mikrop demek.Aşılama,devlet desteği ile doğumdan itibaren yapılmaktadır.Yenidoğandan itibaren aşı takvimine uygun aşılamanın yapılması birçok hastalığı önlemektedir.

2-)Spor yapmak.

Spor yapmanın o kadar çok faydası varki,şimdi yazmaya kalksak tek başına bir yazı çıkar.Kas gelişiminden tutunda,terleme ile vücudumuzun temizlenmesine kadar herderde devadır spor yapmak.Günlük en az 30 dakika yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin efendim.

3-)İçinde bulunduğunuz mekanın oksijen miktarı.

Demem o ki;iş yeri ya da eviniz her nerdeyseniz,içeriyi havalandırın efendim.Neden mi?En son yaılan bir araştırmayı paylaşayım sizlerle.Yapılan araştırmaya göre oksijen miktarının yetersiz olduğu,havasız mekanlarda kalmak,kansere yakalanma riskini arttırmaktadır.Ne kadar önemli olduğunu buradan anlayın işte.

4-)Kendinize vakit ayırın.

Evet efendim,kendinize vakit ayırın.Gezin,dolaşın,eğlenin.Bazen de insanlardan uzaklaşın.İşim var gidemem diyenlerdenseniz,yok mu yakınınızda bir park,çıkın güneşin temiz havanın tadını çıkarın.

5-)Uykunuza dikkat edin.

Yetişkinler için uyku saati 7-8 saat,bu rakam yenidoğana doğru gidildikçe 15-16 saate kadar çıkmaktadır.Uykunuza dikkat edin efendim.İhmal etmeyin.İzin verin bütün gün çalışan vücudunuz dinlensin.

Ordan burdan şurdan.Bu yazımızda bu kadar.Bir sonraki yazımızda serinin 3. yazısında görüşmek üzere,takipte kalın.
Share on Google Plus

About istanbul

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder